Wenflon (ur. w 2003)

| Zamknij okno |


3 letni czarny piękny kocur został znaleziony 14.07.2006 na drodze chwile po wypadku samochodowym, kot z licznymi obrażeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Kot wymaga bardzo drogiego leczenia - kosztowne operacje, leczenie antybiotykowe oraz karma. 15 lipca był operowany w lecznicy na ul. Białobrzeskiej, gdzie kot przebył pierwszą operację ratującą życie. Została usunięta nerka ponieważ moczowód był zupełnie poszarpany w wyniku wypadku. Wieloodłamowe złamanie kości udowej z przemieszczeniem, zwichnięty staw biodrowy, złamana kość łonowa i kulszowa - operacja tej łapy musiała być odłożona w czasie. Wenflon jest kotkiem, który zdecydował się żyć długo i szczęśliwie. Bardzo szybko nabrał siły i operacja łapki odbyła się już 23.07 w lecznicy na Powstańców Śląskich. W kość udową zostały włożone 2 gwoździe, okalane w wielu miejscach drutem. Kot wymaga leczenia antybiotykowego, środków przeciwbólowych, kilkakrotnych powtórek RTG łapy (kontrola czy wszystko dobrze się goi). Na czas rekonwalescencji Wenflon będzie mieszkał sobie w dużej klatce wyłożonej grubą gąbką.
Koszty obydwu operacji, leczenia antybiotykowego, wszystkich koniecznych badań przygotowujących kota do operacji (rentgena, USG, badania krwi) wyniesie ok. 1200zł.
Zalecana jest przez lekarzy bardzo droga karma firmy Rogal Canis, intestinal conwalescence. Ze względu na to że kot ma usuniętą nerkę oraz to że kot w tej chwili na pewno nie może chodzić. Problemy z wypróżnianiem były wcześniej, a obecnie te problemy nie występują dzięki tej karmie. Jednak koszty są bardzo wysokie. Jedna saszetka w kwocie 4.5 - 7zł. Chrupki są absolutnie nie wskazane.
Marzec 2008 - Wenflon czuje się wspaniale, wyzdrowiał i już zostanie u dotychczasowej opiekunki.