Szakira

| Zamknij okno |


29.11.03 r. Szakira opuściła hotel w Łomnej, psią mamę Troskę i mnie. Szakira została zaadoptowana przez panią Danutę z rodziną - teraz mieszka w Feliksowie w domu z ogrodem. Za towarzysza ma 4 letniego miłego psa Seta, który 2 lata temu został adoptowany ze schroniska w Celestynowie. Szakira bardzo ucieszyła się od razu na widok Seta - może myślała, że to Troska. Po wzajemnym obwąchaniu się Szakira "przykleiła się" do Seta i nie opuszczała go ani na krok: wychodziła z nim na spacer, wracała z nim do domu, razem penetrowali miski. Set zachęcał Szakirę w ogrodzie do zabawy, wywracał się na grzbiet, uśmiechał się do niej, aportował piłkę. W ogrodzie psy mają zbudowaną piękną budę z wiatrołapem, w której mogą odpocząć czy schronić się na chwilę przed opadami- Set już zaprowadził tam Szakirę. Oczywiście obydwa mieszkają w domu i mimo posiadania dużego ogrodu wychodzą również na spacery poza posesję. Następnego dnia wspólnie wykopały dołek w ogródku!
P.S. Dotrzymałam obietnicy danej Trosce- znalazłam cudownych opiekunów dla jej szczeniąt: Szamana i Szakiry. Nomen omen obydwa mieszkają w podobnych warunkach: w domach z ogrodami, ciesząc się towarzystwem drugiego psa i miłością ludzi. Teraz czas najwyższy znaleźć podobne warunki dla cudownej suki Troski.

Po trzech tygodniach pobytu z nami Szakira zadomowiła się i nie stroni od domowników. Chodzi krok w krok za Sethem, podjada mu z miski. śpią przytulone do siebie w holu pod schodami. W ogrodzie razem baraszkują i trochę psocą (kopią dołki).
Razem obszczekują zza ogrodzenia obce psy i nieznanych ludzi. W ciągu dnia odpoczywają w dużej budzie na słomie. Na spacerach Szakira biegnie przy boku psiego towarzysza.
Szakira jest wesołą, śliczną i kochaną przez nas sunią. Cieszymy się, że znalazła u nas dom i rodzinę.

Danuta


Seth - towarzysz Szakiry